Grilování na zahradě

Dne 9.7. 2020 se opět konalo oblíbené grilování na zahradě Domova pro seniory Barvířská 495. Poprvé za delší dobu se neproháněl zahradou nepříjemný vítr, který provázel celou akci. Ještě po obědě se sneslo z nebe pár kapek deště, ale po chvíli ovládlo prostor sluníčko.

Mraky s větrem si pro tento den zvolily jiný prostor. Senioři zaujali místa v altánku a okolních lavičkách. Ergosestřičky zaujaly svá místa u grilu, Vendulka vybavená tácem, na němž byly již buřtíky, hořčicí a chlebem. Jelikož o pivu nemohla být ani řeč, podávala se k pití voda se šťávou. Ale buďme rozumní, voda nikomu neublíží. Buřty chutnaly, což dokládaly prázdné tácky. Při konzumaci bůřtů provázela nás decentní hudba. Vendulka ještě připomněla zítřejší Bingo a následně i nejbližší akci zvanou „Není Karel jako Karel“. Snad se vydaří počasí a i případný vítr bude k nám seniorům shovívavý. Snad si oblíbí jinou lokalitu. Měl by si vyhlédnout místa, která navštěvují mladí lidé, kterým zvedá sukénky a čechrá vlasy.

Čas, který byl vymezen této akci se naplnil a zahrada se se seniory rozloučila a my s pocitem krásně prožitého odpoledne jsme se vraceli do svého bytu.

Máme se příště opravdu na co těšit. My senioři si odpočineme, de facto – odpočíváme prakticky stále. Vzhledem ke coronaviru jsme přišli o oblíbené šlápoty a hipodrom, ale ergosestřičky si ani nestačí odpočinout a už zase připravují další a další akce co nás potěší. Ale já jim fandím. Děkuji za všechny a zítra Bingo!

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě