21. ročník Letního setkání seniorů ve stylu „Cesta kolem světa“

Dne 28. srpna 2019 se na mosteckém hipodromu konal 21. ročník Letního setkání seniorů.

Účast na akci byla hojná, zúčastnilo se přibližně 600 osob, a to senioři z jednotlivých zařízení MSSS v Mostě – p. o. a z Klubu seniorů v Mostě. Dále přijeli senioři z Děčína, Klášterce nad Ohří, Bystřan, Hostomic, Chomutova, Roudnice nad Labem, Litoměřic, Jirkova, Litvínova a dalších měst.

Celkem soutěžilo 41 tříčlenných družstev, z toho 6 domácích družstev v kategorii penziony pro seniory a pečovatelská služba, 6 domácích družstev v kategorii domovy pro seniory a 29 družstev hostů.

Senioři soutěžili v disciplínách, které pro soutěžící připravili zaměstnanci jednotlivých zařízení organizace – Po stopách „Nislkého krokodýla“, Sushi bar, Klokaní kapsa, Belgická cukrárna, Hod kostkami v casinu, Amazonie – najdi diamant, Tref si tučňáka. Další soutěžní disciplínu připravili zaměstnanci z Magistrátu města Mostu Kufříkem na konec světa a zpět a senioři z Klubu seniorů – Bollo Ball.

K poslechu a k tanci hrála oblíbená hudební kapela Kladenská heligonka a hudební kapela Sortiment s hudební produkcí Michal David revival. Dále vystoupily seniorky z MSSS, děti z Denního dětského rehabilitačního stacionáře, Střediska denní péče o děti do tří let věku v ul. Františka Malíka v Mostě. Dalším zajímavým zpestřením byla prezentace sov.

Doprovodným programem mimo podium byla jízda na koních, fotokoutek a prodej ergoterapeutických výrobků.

V rámci akce věnovalo Statutární město Most organizaci 3 ks zahradních her (Crazy koordinační hra, Spin ladder original a Shuffleboard/curling), kteří využijí všichni senioři MSSS v Mostě – p. o. Tímto za poskytnutý dar děkujeme.

Výsledková listina ke stažení zde:

Výsledková listina LSS 2019

Zpracovala: Ing. Lucie Budilová, metodická pracovnice

Autor fotografií: Denisa Havlínová