Jedeme v tom společně

     aneb jedeme na Jadran!

A je to opět po roce tady. 1. března 2019 odstartoval již 4. ročník projektu na podporu aktivizace klientů domovů pro seniory. Akce spočívá v tom, že  od 1. března do 30. dubna každý pracovní den jedou senioři v určených maximálně 2 hodinách denně svoji jízdu na rotopedu. Zapojeny mohou být nohy i ruce. Kdo nemůže nohama jede rukama.

Start byl ve Vrbně pod Pradědem – to je pořádající domov pro seniory a cílem je po ujetí 2000  Jadran, konkrétně Split. Své týmy sestavilo 48 domovů pro seniory z celé České a Slovenské republiky. Celkem je přihlášeno 579 seniorů. Pro letošní ročník je vyhlášena samostatná soutěž i pro personál.

Tak do tohoto projektu jsme se opět zapojili i my v Domově pro seniory Jiřího Wolkera v Mostě. Lidé se spojili, naladili na stejnou notu a zaktivizovali. Úžasná atmosféra. A bonusem je spojení s dalším projektem „Běžím pro Hospic v Mostě“. Lidé v hospicu již neběhají. Ty můžeš běhat za ně. My za ně pojedeme na rotopedech. A naše paní náměstkyně Ing. Markéta Stará promění ujeté kilometry za korunky pro hospic. Úžasné.

Tak nám držte palce, abychom vydrželi a ve zdraví dojeli do cíle.

Helena Houšková, kulturně výchovná pracovnice