JANOVSKÝ SEDMIBOJ – 4. ročník

Domovy sociálních služeb Litvínov Janov byly pořadatelem 4. ročníku Janovského sedmiboje. Akce se zúčastnili, kromě dalších 6ti zařízení sociálních služeb, také senioři Městské správy sociálních služeb v Mostě – příspěvkové organizace, a to paní Jindřiška Samulová z Domova pro seniory Barvířská, paní Hana Laudová a pan Jiří Vnouček z Domova pro seniory Jiřího Wolkera společně s kulturně výchovnou pracovnicí.

Před sportovním kláním nám své vystoupení předvedly litvínovské Sokolky, dále jsme se rozhýbali při společné rozcvičce, pak už následovaly soutěže. Soutěžilo se například v trhání jablíček, vaření kompotu, nákupu v marketu, spojování filcového řetězu, kvízu, skládání výřezů v kruhu a házení vajec. Dále akce pokračovala vystoupením Petry Černocké a následně hrála cimbálová muzika, která strhla přítomné ke zpěvu a tanci.

Celý 4. ročník Janovského sedmiboje byl umocněn oslavami 50. výročí založení zdejšího domova. Poblahopřát oslavencům přišli i významní představitelé Ústeckého kraje. Po celý den vládla příjemná slavnostní atmosféra, moc hezké bylo vystoupení, které si připravili místní senioři.

I když jsme v letošním ročníku „nestáli na bedně“, Janovský sedmiboj dopadl pro naše seniorky výborně, protože si všechno řádně užili a domů odjížděli s nádhernými zážitky a pocitem krásně stráveného dne. Celou cestu domů v autě se nepřestali smát a vracet se k zážitkům, které v Janově prožili. Hned se se svými zážitky podělili na svých zařízeních. Organizátorům moc děkujeme za výbornou organizaci her.

Helena Houšková, kulturně výchovná pracovnice