Aloha Hawaii party


Dne 24.6. 2020 se konala v Domově pro seniory Barvířská 495 v Mostě další akce, zvaná Aloha Hawaii party.

Paní ředitelka zahájila tuto akci, přivítáním přítomných, včetně paní náměstkyně ing. Markéty Staré. Moderování celé akce se zhostila ergosestřička Vendula Miletínová, která představila hudební kapelu Melodie a krátce nás seznámila s programem.

Jako úvod k dnešní akci – jen několik slov k samotné Havaji: Je to velice krásná země, bohatá na turisty, pohádkový ráj. A v kousíček tohoto ráje se na chvíli proměnila naše zahrada. Jediným, rušivým a nepříjemným elementem byl vítr, který chvílemi provázely kapky deště a tak se to střídalo po celou dobu akce. Sluníčko nemělo sílu vítr porazit. Stoly byly vyzdobené mrkajícími sluníčky, ananasy ze šišek. Obsluhující sestřičky roznášely kávu a muffinky, nealkoholické mojito a ledovou kávu.

Na travnatý parket nastoupilo 10 Havajanek v kratinkých sukénkách s květy, které předvedly tradiční havajský tanec Kahiko hula. Všem to moc slušelo.

Zahradou zněl smích, tleskání – obdiv. Zapomnělo se sledovat mraky, které se proháněly oblohou.

Viděla jsem i mnoho lidí, kteří program sledovali z balkónů.

Druhý den akce pokračovala vystoupením žáků Základní umělecké školy F.L. Gassmana za doprovodu paní učitelky a Jana Höniga.

Podávalo se občerstvení- káva, nealkoholické mojito a grilovaný vuřt.

Děkujeme všem organizátorům akce a paní ředitelce, která svým přístupem k seniorům dodala síly k překlenutí doby osamělosti, protože to správné slovo, vyslovené ve správnou dobu, má vždy pozitivní dopad. I vám sestřičky ergo, sociální i ostatní, děkujeme, že jste udělaly v té nelehké době pro nás, co jste mohly a je to znát.

 

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě