Babičko, dědečku vyprávěj …

Osobní příběh je ten nejpřirozenější a nejpoutavější způsob, jak předávat dětem informace.

Tým AMA SCHOOL MOST MONTESSORI ACADEMY požádal na minulých samosprávách naše seniory, zda by byli ochotni dětem ve věku od 6 do 13 let této školy vyprávět své zážitky z let minulých. Slovo dalo slovo a v úterý 6. listopadu 2018 společně navštívili dva senioři, a to paní Marie Krupicová a pan Pavel Vaňout, v doprovodu ředitele Ing. Martina Strakoše a kulturně výchovné pracovnice Městské správy sociálních služeb v Mostě – příspěvkové organizace mosteckou Ama School. To je základní škola s Montessori programem se sídlem na Širokém vrchu.

Setkání bylo moc milé. Děti se aktivně zajímaly o dění z minulosti, svými dotazy opravdu překvapovaly. Zajímaly se například o ekonomiku, stavění barikád, starý Most, Prahu, dětství našich seniorů a další. Tak se při příjemné besedě děti dozvěděly spoustu zajímavostí. Třeba,  kde se v Mostě sáňkovalo, jak bylo ve škole, jak probíhaly vánoce atd.  Na úvod a závěr si všichni společně zazpívali při doprovodu kláves, na které zahrála paní Krupicová.  Děti se naopak pochlubily vlastní skladbou, kterou nám společně  zazpívaly a v klipu pustily i na plátně.

Setkání bylo  příjemné a určitě nebylo poslední.

Helena Houšková
kulturně výchovná pracovnice