Besídka – čertíci

Dne 18. 12. 2019 se v Domově pro seniory, Barvířská 495 sešlo 19 čertíků se svítícími rohy, aby svým vystoupením potěšili babičky a dědečky (pozn. ti tam byli jen čtyři).

Po krátkém uvítání ergoterapeutky Vendulkou Miletínovou se nástupem 19 čertíků naplnilo pódium a vystoupení mohlo začít. Byli to žáci ze 14. ZŠ v Mostě. Senioři očekávali vážný vánoční program, ale bylo tomu právě naopak. Každý, kdo se zaposlouchal a vnímal slova, neubránil se pocitům, že program bude vtipný, což se potvrdilo. Za každým vystoupením následoval přímo huronský potlesk a smích. Užívali si to samotní žáci a také nadšené publikum babiček a dědečků.

Na vystoupení se podílela hlavně výborná choreografie. Žáci sešli z pódia a prošli mezi seniory, tak si každý mohl prohlédnout zblízka čertíka, který ho zaujal. Děkujeme paní učitelce Pavle Madarové, která toto vystoupení připravila a hudebně doprovázela čertíky. Závěrem děti sešly z pódia a všem přítomným předaly ručně malovaný obrázek anděla s textem. Každý z nás je někomu andělem. A my všichni, kteří jsme byli účastni tohoto vystoupení, paní učitelce, která tuto choreografii připravila, a neposledně ergoterapeutkám přejeme šťastné a veselé svátky vánoční a šťastný nový rok 2020. Dětem bohatého Ježíška a úspěchy ve škole celý další rok.

Uživatelka Domova pro seniory, Barvířská 495, Most

 Anděla Karlíková