Bezpečí pro seniory a osoby s handicapem

Ve čtvrtek 17. června 2021 proběhla v prostoru vedle magistrátu v Radničním parku akce pořádaná Městskou policií Most „Bezpečí pro seniory a osoby s handicapem“. Na této akci jsme se spolupodíleli i my – Městská správa sociálních služeb v Mostě – příspěvková organizace.

Senioři ale i ostatní příchozí se zde mohli dozvědět například o tom, jak předcházet krizovým situacím. Kromě užitečných rad a informací mohli senioři obdržet zdarma osobní alarmy, reflexní samonavíjecí pásky a reflexní tašky. Prezentovaly se zde a informace poskytovaly i další organizace jako Taneční studio K. Hlaváčikové, Hospic v Most, o. p. s., Oblastní charita Most a další. Akce byla pořádána ve spolupráci se Statutárním městem Most.

Naše organizace se zde prezentovala nabídkou možností a služeb pro zájemce o vstoupení do našich zařízení. Ergoterapeutky Domova pro seniory Barvířská a Jiřího Wolkera zde předvedly ukázku prací našich uživatelů a zájemci měli možnost vyzkoušet si celou řadu manuálních zručností a soutěží, které s našimi seniory procvičujeme. Vše si mohla vyzkoušet a vyzkoušela i naše paní náměstkyně Ing. Markéta Stará, která byla hostem této akce.

Celý program a krásné představení hudební a taneční připravili a prezentovali žáci Základní umělecké školy F. L. Gassmanna. Za to jim patří veliká pochvala. Byla to paráda.

Od 17 hodin pak program pokračoval promenádním koncertem Big Bandu Zdenka Tölga. To bylo  krásné zakončení celé akce.

 

Helena Houšková

kulturně výchovná pracovnice