Brigáda s uživateli

Ve středu 27. 3. 2019 se uskutečnila brigáda v okolí Domova pro seniory Jiřího Wolkera. Cílem našeho snažení bylo zvelebení patnáctimetrového záhonu před vstupem do zařízení. Již dlouhou dobu ležel ladem a pohled na něj nám kazil náladu.

Vše jsme vzali do svých rukou, nakoupili jsme sazenice květin, něco jsme přinesli z domova a vrhli jsme se do práce. Ergoterapeutka Věrka nám k tomu uvařila i čaj, který přišel k duhu, protože bylo dosti chladno. I když při práci se mnozí z nás pěkně zapotili. Sestavili jsme květiny v záhonu, aby lahodili oku, na celý záhon jsme položili netkanou textilii a zasypali mulčovací kůrou. Výsledkem je úhledný záhon, který až vykvete, udělá radost snad úplně všem. Kdo nemohl pracovat na záhonu, pomáhal, jak se dalo. Zametalo se, hrabalo, podávalo, přidržovalo a taky laškovalo. No prostě, dobrá nálada nám nechyběla.

V příštích dnech nás ještě čeká osázení mobilní zahrádky, kterou jsme vloni dostali od města Mostu. Na tom se budou podílet i ti, kteří nám z důvodu zdravotního stavu nemohli být nápomocni se záhonem.

Na závěr děkuji všem iniciativu, kterou projevili a za velkou pomoc. Budeme to mít u nás zase o kus hezčí. Díky.

Mgr. Lenka Makovcová, DiS., vedoucí zařízení