Čarodějnice kam se podíváš

 

Dne 30. dubna 2019 do dětského rehabilitačního stacionáře a jesliček v „Malíkovce“ přišlo plno malých, ale i velkých čarodějnic. Měly svůj svátek, a to se muselo pořádně oslavit. Již od brzkého rána probíhala důkladná příprava. Nejvíce času zabralo správné líčení. K tomu si „tety“ připravily předem řadu líčidel, a děti trpělivě čekaly, až na ně dojde řada. Masky si většina dětí přinesla z domova. Kdo neměl, oblékl si ze zapůjčených masek. Také tety se parádně vyšňořily. A pak všichni společně slavili a slavili. K poslechu hrály známé, diskotékové písničky, tancoval každý s každým, a nakonec všichni společně. Každá čarodějnice si mohla zakřičet z plna hrdla, nikomu to nevadilo. Celé dopoledne bylo slyšet hudbu, smích dětí
a jejich řádění nebralo konce. Všechno ukončil čas oběda, odpočinek nebo odchod dětí domů. Tety si své parádní oblečky ponechaly až do konce služby. Rodiče mohli vidět, jak masky sluší jim. Tatínkové si neodpustili komentáře a maminky chápavě kývaly hlavou. Celá akce byla velmi vydařená.
Jaroslava Puntová
vedoucí zařízení
Denní dětský rehabilitační stacionář
a Středisko denní péče o děti do tří let
Františka Malíka 973, Most