Člověče, nezlob se

V pátek 17. července 2020 se senioři opět sešli na zahradě Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě ke hraní „Člověče, nezlob se“.

Jistě, ale nezlobte se, aspoň vnitřně, máte-li figurku na dosah „chlívečku“ a protihráč Vám ji nemilosrdně a většinou s jízlivostí vyhodí, no není to k vzteku? O kostičkách, s těmi mám své zkušenosti. Šestka nepadne a nepadne, zatímco protihráč „jede“ jak mašinka, rovnou k cíli. S jakou chutí oplácíte. Máte pocit vítěze, ale jen chvíli, postavení figurek se rychle mění. Kostka je asi očarovaná, že ta 6tka, alespoň v mém případě, je vždy skrytá.

Zasmáli jsme se a s chutí jsme se zakousli do topinek s lutenicí, které nám připravily ergosestřičky. Dodatečně děkuji  moc, byly dobré. Zapili jsme je čajem – no lepší by bylo pivo, pivečko, to by se lépe hodilo. Snad příště. Skončil den věnovaný hře „Člověče, nezlob se“ a my jsme opustili zahradu, altánek a jsme si jisti, že už teď mají ergosestřičky plán, jak nám, seniorům, zpříjemnit život. Nenacházím už slova pro poděkování, ale jsem přesvědčena, že sami ví, jak je máme rádi. My se těšíme, co se zase objeví na nástěnkách pro potěšení našich duší.

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě