Čtvrteční „Melodie“

Čtvrtek 14. 5. 2020. Mrazivé ráno a předpověď počasí neslibovala, že se oteplí, ale to naprosto nevadilo nám, seniorům. Neodradilo nás to od posezení v zahradě, kde se konalo krátké hudební odpoledne. K tomu přispěla „Melodie“. Po krátkém uvítání, kterého se zhostila Vendulka Miletínová, se ozvaly prvé tóny písniček a hned byla nálada, jak má být. Navíc k tomu přispělo i podávané občerstvení – káva, čaj a k tomu něco k zakousnutí. A byl to štrůdlíček. A ejhle, i sluníčko zahnalo mraky a zvědavě nakouklo do zahrady a přidalo na teplíčku. Už nedovolilo mrakům, aby jej zastínily, a snad i poručilo větru a dešti, aby se ukryly v křoví, a tak nikdo necítil chlad.

Sestřičky se seskupily a tančily, kapela vyhrávala jednu píseň za druhou. Poslech hudby na zahradě byl pro mě příjemný. V sále, kde není otevřený prostor, je to náročnější na sluch. Plejáda známých písniček vyprovokovala většinu seniorů, že si zazpívali. Evidentně – všichni se tvářili spokojeně, i když rouška kryla úsměv, ale oči daly znát duševní rozpoložení. Když se blížil konec, jako by sluníčko rezignovalo, větřík nabýval na intenzitě a ochladilo se.

Nevadilo to už nikomu. Paní ředitelka přistoupila k hudebníkům a s poděkováním jim předala dárek. I my všichni děkujeme organizátorům za prožitou část čtvrtečního odpoledne a spokojeni se vracíme do svých pokojů. A po chvíli spadlo z nebíčka pár kapek deště. Říká se, že kapky deště, to jsou slzy andělů, kteří pláčí nad přírodou. Kdo ví!

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory, Barvířská 495