Další splněné přání

Je čtvrtek 11. února 2021. V Mostě stále leží sníh. Zahrada Domova pro seniory Jiřího Wolkera v Mostě láká svou bílou nadílkou.

Náš senior pan V. projevil přání jít si ven na zahradu zalyžovat. Původem je totiž horal a lyžař a hold mu tyto aktivity chybí a bílá nadílka ho láká.  A tak jako už minulý týden tak i dnes projevil přání si jít ven na zahradu zalyžovat. No a co bychom pro naše seniory neudělali… Tak si pan V. navlékl u branky na zahradu lyže a už to jelo. Protože v této době na zahradu pro výšku sněhu nikdo nechodí, musel si projet první stopu. Dále následovalo 10 koleček kolem zahrady.  Chvíli vždycky odpočíval a pak to zase  rozjel, zatáčky sekal jako profík.

Myslím si, že dneska bude dobře spát. Tváře měl červené od mrazu a srdce a dušička byla spokojená. Byl hezky unavený – na závěr prohlásil, že teď by si dal tu „mirihuanu“ a „bervitel“. A už jsme se spolu smáli. Spraví to dobrý čaj s medem a citronem a nohy nahoře. Možná,  že zítra půjdeme ještě znovu. Kdypak bude zase v Mostě tolika nádherného sněhu.

Helena Houšková, kulturně výchovná pracovnice