Den seniorů, den kávy a den 1. výročí úmrtí Karla Gotta

10. 2020 – nádherné počasí, bezvětří, které připomínalo léto. Na zahradu DpS Barvířská 495 v Mostě přicházeli senioři, aby si ještě užili sluníčka. K přátelskému posezení byla nabídnuta káva a oplatka, kterou roznášely ergosestřičky Vendulka, Hanička a Zdeňka. O hudbu se postarala Růženka.

Senioři a seniorky v malé chvíli zaplnili altánek, další obsadili místa na sluníčku. Hudba, která zněla zahradou, byla sestavena z písní Karla Gotta, legendárního českého zpěváka, kterého miloval nejen náš, český a moravský posluchač, ale dá se říci, snad celý svět, a jehož písně nikdy nezestárnou. Pohlédla jsem na nebe a představila si jej v tom nebeském chóru, po boku andělů. Krásný den, podtržen touto atmosférou, zůstane v naší paměti. Je to zásluha ergosestřiček, které nám seniorům, se snaží poskytnout pobyt v prostředí zeleně, dnes ještě v objetí slunečních paprsků.

Je nutné se zmínit, jak ergosestřičky ty málo – mobilní seniory „svážejí“ a poskytují pomoc při jakékoli příležitosti a jsou stále stejné. Nikdy na sobě nedají znát únavu, tvář jim zdobí úsměv pod kterým je starost. Sestřičky smekám před Vámi a děkuji.

 

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě