Den seniorů v Městské knihovně Most

Ve středu dne 10. října 2018 jsme se jako již tradičně sešli v Městské knihovně v Mostě při oslavách Dne seniorů. Tuto tradiční akci jsme si nenechali ujít. Knihovníci si pro nás připravili sportovní, kvízové a vědomostní soutěže. Při příchodu jsme obdrželi startovní lístek a vyrazili jsme na jednotlivá stanoviště. Pro velký zájem mosteckých seniorů se tvořily u jednotlivých stanovišť i malé fronty. To nás však neodradilo a s plným nasazením jsme se pustili do soutěží. Po absolvování všech úkolů na nás čekala odměna. Odměnu si mohl každý vybrat sám podle počtu nasbíraných bodů. A bylo z čeho vybírat, např. zajímavé knihy, keramika, hrnečky apod. Pro všechny bylo také připraveno malé pohoštění. A nakonec to nejdůležitější – soutěž v makovém pečení, které se naše „pekařky“ také zúčastnily. Všechny upečené moučníky lahodily nejen chutí, ale i krásně vypadaly. Bylo opravdu těžké se správně rozhodnout a dát hlas tomu nejlepšímu. Naše pekařky z Domova pro seniory, ul. Jiřího Wolkera se umístily na 2. místě s makovo – tvarohovým koláčem.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě koláče podíleli. Ale největší poděkování patří knihovně za to, že si „nejen“ pro seniory připravila toto zajímavé odpoledne a již nyní se těšíme na další ročník.

 

Věra Hampejsová, DiS.
ergoterapeutka