Děti jsou radost

 

Děti jsou radost. Tato věta často plyne z úst našich uživatelů. Protože děti mají právě prázdniny, přišly potěšit naše uživatele.

Připraveno bylo osm stanovišť. Témata těchto stanovišť souvisela s Českou republikou.

Uživatelé měli zasáhnout kroužkem cíl označený jako rok vydání Zlaté buly sicilské, tedy rok 1212. Mezery v historii nebo zajímavosti o naší vlasti jsme si mohli doplnit z informačních tabulek, které doprovázely každé stanoviště. U stanoviště s vyhledáváním historických památek byl připravený chlapec s vědomostmi o těchto památkách. U trefování do hradní brány jsme se dozvěděli, kdy u nás vznikaly hrady a jaký je na našem území nejstarší hrad. Třináctiletá dívka nám přinesla ukázat svou výbavu pro lov ryb. Vysvětlila nám, které ryby u nás žijí. Tyto ryby si pak uživatelé pomocí magnetek vylovili. Zajímavé bylo i zeměpisné stanoviště, slalom Ester Ledecké a stanoviště o květinách naší země.

Na závěr nás čekal ještě dramatický rozstřel o nejlepšího. Tři nejlepší pak dostali dárkový balíček. Každý, třeba i ten, kdo jen fandil, si pak odnesl malou pozornost. Kvůli větrnému počasí akce probíhala v prostorách malého a velkého sálu, přesto se akce zúčastnilo kolem padesáti uživatelů.

I na závěr našeho setkání jsme mohli konstatovat, že děti jsou naše radost.

 

Renata Doubková, DiS.
ergoterapie – aktivizace
Domov pro seniory, ul. Barvířská, Most