Díky pořádaným kavárničkám jsou naše dny radostnější

Je středa 11. srpna 2021. Počasí přímo ukázkové, lákající každého, kdo může na čerstvý vzduch. Postupně se zahrada plní přicházejícími. Altánek byl brzo zaplněn, další místa k sezení nabízely lavičky. Počet návštěvníků cca 70.

Iniciátorem dnešní akce – jak jinak – ergosestřičky Vendulka, Hanička a Růženka. Krátkého, srdečného přivítání se zhostila – jak jinak – Vendulka. A poté již u „pracovního stolu“ připravovaly pohoštění. Nabízena byla káva, kapučíno a každý si mohl koupit výborný zákusek. Přesněji řečeno štrúdl, který upekly a na jehož přípravě se velkou mírou podílely i paní Trnková, paní Vohánková a paní Birnerová.

Každý si mohl vybrat, zda chce kávu nebo kapučíno. Štrůdl, to byla mňamka, a tak tedy brzy zmizel ze stolů. Kdo měl zájem, mohl si přikoupit domů. Také jsem si koupila s tím, že bude ke snídani. Nebyl, protože mě ta jeho vůně vyprovokovala ho sníst při večeři.

Během této „svačinky“ jsem se rozhlédla po lidech, jak si spolu povídají, jak jsou jiní, než ve svém bytě – veselejší. Hodiny utíkaly jako voda a byl čas se vrátit domů. Také pan ředitel si „ušetřil“ chvíli a přišel se podívat. Sestřičky Vendulko, Haničko a Růženko a vy všichni, kteří jste pomáhali při této akci, Vám všem za všechny děkuji. Je to takové obligátní, všední poděkování, ale věřte, že je od srdce. My jdeme  domů a nečeká nás žádná povinnost, kdežto vy jdete na druhou směnu, ke svým dětem a rodině a spoustě práce, ještě než půjdete spát.

A další den, dny, opět stejný maratón. Několikrát podtrhuji – děkujeme. Za všechny všem tedy ještě jednou DĚKUJI.

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě