Dny pěstounství

Během letošního září a října slaví Česká republika týdny pěstounství. V několika krajích jsou pro veřejnost, a zejména pro pěstouny i jejich děti připraveny bohaté programy.

Jsou děti, které nemají to štěstí, aby vyrůstaly se svými rodiči. Všichni, kteří se rozhodli věnovat opuštěným dětem svůj čas, ale hlavně lásku si zaslouží velký respekt. Dle statistik žije v ústavech skoro 8.000 dětí, které čekají na někoho, kdo je bude mít upřímně rád, a dá jim šanci žít v rodinném prostředí jako ostatní vrstevníci.

MSSS v Mostě – p. o. již řadu let organizuje ve spolupráci s oddělením sociálně-právní ochrany dětí Magistrátu města Mostu školení pěstounů, kteří mají v péči děti, které by jinak skončily v ústavech. I my máme mezi sebou kolegyni, která před lety nabídla domov a lásku opuštěným dětem.

Všem pěstounům přejeme hodně sil a energie, aby i nadále pomáhaly opuštěným dětem a pomohli jim prožít šťastné dětství. Všechny děti potřebují mnoho lásky, bezpečný domov a jistotu, že někam patří. Stále platí, že děti jsou naše budoucnost, a vše dobré, co jim nabídneme, se nám jednou vrátí. Tak ať je to jen to nejlepší.

Jaroslava Puntová
vedoucí Denního dětského rehabilitačního stacionáře, Střediska denní péče o děti do tří let věku, ul. Františka Malíka 973, Most