Domov pro seniory má nová okna… s „Dvořákovskou duší“

Letošní léto nám přineslo mnoho pěkných dní, mnoho příjemných zážitků, událostí a změn. Jednou z takových byla rekonstrukce v Domově pro seniory ve Dvořákově ulici, při které byla vyměněna stará plastová okna za nová.

V rámci ergoterapie jsme po dobu rekonstrukce připravovali s klienty jejich budoucí výzdobu. Naším cílem bylo dát novým oknům něco z nás samotných, kus „dvořákovské duše“. Něco, co potěší oko každého, kdo kolem projde. Vlídné barvy, sympatické tvary, květinové vzory. Troufáme si říci, že cíle jsme dosáhli, protože snaha našich klientů má ty nejlepší ohlasy.

Ze společné práce jsme všichni nadšeni. Každý kousek výzdoby prošel našima rukama, každý okvětní lístek byl vystřižen s velkou pečlivostí a každá květinka pro nás znamená píli, trpělivost a především společně strávený příjemný čas.

Podoba nových oken nás bude dlouhou dobu těšit. Abychom potěšili i oko těch, kteří se k našemu domovu ve Dvořákově ulici nedostanou, přenášíme Vám naši práci ve fotografiích.

 

Miroslava Holečková, DiS.

sociální pracovnice

Domov pro seniory A. Dvořáka 2166, Most