Druhé gurmánské odpoledne

Za okny ani zima ani jaro, u nás v Domově pro seniory Barvířská 495 se plní seniory malý sál. Jako obvykle, někteří si rozdají karty, jiní se věnují hře Člověče, nezlob se, zkrátka se přišli pobavit. Atmosféra jak má být! Tu doplňuje tichá hudba z reproduktoru. Všichni se však těší na lívanečky. Podle nich je pojmenováno dnešní odpoledne. Pečení těchto dobrůtek se ujaly ergosestřička Hana Bruchtilová a uživatelka našeho zařízení, paní Jiřinka Trnková.

Vendulka Miletínová s Haničkou roznášely občerstvení. Podávala se káva, čaj capuccino a zmíněné lívanečky. Účast – 35 seniorů. Proč se zmiňuji o počtu seniorů? Z důvodu nebezpečí nákazy koronavirem se, jak víme, nesmí konat žádné akce, kde by počet přítomných přesáhl 100 osob. Proto nám byl zakázán i ples, na nějž jsme se všichni celý rok těšili.

Odpoledne se vydařilo, lívanečky už nebyly vidět na talířcích, kdo ale chtěl, mohl si odnést ještě domů, jako repete, ze zbylých zásob. Takové bylo lívanečkové odpoledne a už se těšíme na další. To bude škvarkové, ke kterému si zazpíváme „Bramborové placky se škvarkama, tak jako je pekla moje máma“ atd. Obvyklé velké DĚKUJEME ergosestřičkám.

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495