Duhový ples očima uživatelky Domova pro seniory, ul. Barvířská

Dne 22. března 2019 se konal v Domově pro seniory, ul. Barvířská v Mostě „DUHOVÝ PLES“.

Program začal zahájením vystoupením tanečního studia K. Hlaváčikové. K poslechu a tanci hrála kapela B. A. S. Konalo se vystoupení břišních tanečnic.

V doprovázejícím programu bylo možné navštívit fotokoutek, občerstvení, výherní výstavu, dále se tu nacházely stánky se sladkým a slaným pohoštěním.

Přivítání hostů p. A. Malého, pí Ing. H. Aulické Jírovcové, našeho p. ředitele Ing. M. Strakoše a pí Mgr. R. Tížkové, se ujala pí H. Houšková, v krásné masce „SLUNCE“.

Tímto byla splněna oficiální část programu a DUHOVÝ PLES mohl začít. Jako první bylo předtančení tanečního studia K. Hlaváčikové. Dále na podium vtančila Sofinka a předvedla nádherný tanec, spíše snad balet. Taktéž malá Adélka (Egypťanka) předvedla latinské tance. Za tento bravurní výkon obdržely od přítomných obrovský potlesk a obdiv. Bylo to na úrovni profesionality.

Mezi jednotlivé výstupy byly vložené soutěže přítomných uživatelů. Fandilo se, tleskalo účinkujícím. Zkrátka, bylo veselo. Prvním tanečním párem, kteří vstoupili na parket byla naše zdravotní sestřička pí. M. Hanušová s tanečníkem. A poté se taneční parket zaplnil dalšími páry.

Nádherná podívaná byla též na uživatelky od PpS Ke Koupališti se slušivými oranžovými kloboučky. Ale i ostatní zařízení nezůstaly „pozadu“. Někteří si i vlastní rukou vytvořily různé nápisy, přidaly barevné stuhy a utvořily skupinky, na které byl hezký pohled.

Jako zlatý hřeb večera bylo vystoupení mosteckých a chomutovských břišních tanečnic. Obzvlášť nádherná podívaná, která vzbudila přímo obrovský potlesk byla, když jedna z tanečnic „vplula“ mezi seniory. Připomnělo mi to zážitek mého dědečka, který rád s babičkou navštěvoval šantán, kdy se jedna z tanečnic zastavila, či spíše zapózovala před jejich stolem. Ale to neměla dělat, babička rezolutně prohlásila „jde se domů“ a to tak rezolutně, že i hudba na chvíli ustala. Jakmile tanečnice ukázala své umění, to už přesáhlo meze, babička rozkaz opakovala, ale děda furiantsky prohlásil: nepůjdu, až zaplatím ale to až bude konec. Babička se rozhlédla, viděla ty zvědavé oči sousedek a vzdala to. Odešly jsme. Jak to dopadlo, nevím. Babička držela „bobříka mlčení“ a děda se tvářil provinile. Nicméně u  mužů si tím získal obdiv.

Z DUHOVÉHO PLESU se nikomu nechtělo domů, jak nám tam bylo dobře.

Nebylo by to úplné, kdybych zapomněla na to nejdůležitější, na slovíčko DĚKUJI.

DĚKUJI vám všem, kteří jste se podíleli jakkoli na přípravě, na krásné výzdobě sálu, na každé práci, spojené s tímto dnem, který nám opět navždy zůstane v paměti. Já Vám všem přeji, aby i Vy jste měli takové krásné dny ve svých vzpomínkách.

Obrovské děkuji, děkuji za všechny uživatelé a těšíme se „zase někdy“, příště na shledanou.

 

Anděla Karlíková
uživatelka Domova pro seniory, ul. Barvířská, Most