Festival Mezi městy Chomutov

 

V sobotu 22. září 2018 reprezentovaly seniorky Městskou správu sociálních služeb v Mostě – příspěvkovou organizaci na Festivalu Mezi městy v Cafe Atrium v Chomutově. Naše seniorky se prezentovaly svými skladbami „Námořníci“, „Kominíci“ a „Programem ke 100. výročí vzniku České republiky“. Program společně nacvičily ženy z Penzionu pro seniory, ul. Albrechtická, ul. Ke Koupališti a ul. Komořanská a Babči mažoretky pod vedením Bc. Venuše Zaspalové, DiS. a Heleny Houškové.

Festival Mezi městy Chomutov je multifunkční festival, kde vystupují různé zájmové skupiny z oblasti chráněných bydlení, osoby se zdravotním postižením, handicapovaní občané, uživatelé domovů. Všechny spojuje myšlenka, že svojí zájmovou činnost dělají s radostí a pro radost.

Všechna vystoupení se vydařila, potlesk přihlížejících byl oprávněný, také moderátor nešetřil pochvalami, atmosféra byla pohodová. Ve vzduchu byla spousta emocí. Jedinou nepříjemností bylo počasí. Jinak přátelská a kamarádská atmosféra se nesla celým programem. Všichni vystupující si navzájem fandili. Doplňkovým programem byl prodej zdravé výživy, medu, vinařských produktů a cukrářských výrobků.

Budeme se těšit na další setkání.

 

Helena Houšková
kulturně výchovná pracovnice