Fotbalové naděje rostou i u nás

Již 4. ročník fotbalového utkání mezi jesličkami a stacionářem v Malíkovce ukončil letošní školní rok.

Všichni se na dnešní mač pečlivě připravovali. Nechyběly dresy, maskot Malík, a hlavně chuť být spolu. Nevadilo ani počasí, které se na nás mračilo.

Utkání začalo tradičním fotografováním všech účastníků, včetně doprovodných osob. Před samotným utkáním bylo potřeba se rozcvičit, a aby  to  všem šlo, zněly hernou známé písně o fotbale. Dva týmy, zastoupené svými kapitány a roztleskávačkou, provedly první výkop pod dohledem přísného rozhodčího.

Brankáři měli plné ruce práce, aby odchytali všechny střely na branku, a že těch gólových šancí bylo nepočítaně. Bylo vidět, že někteří hráči měli již intenzivní přípravu z domova. Rozhodčí nikoho nešetřil, penalty se střílely na obou stranách. Zapotili jsme se všichni. Každý vstřelený gól byl odměněn potleskem a skandováním. Vyhráli všichni. Za odměnu jednotlivé týmy převzaly čokoládové medaile a lízátka.

Po hodině zápolení už nikdo neměl sílu na další odvetu, a tak jsme si dali pauzu na malé občerstvení, o které se postaraly tety. Dětským šampáněm jsme ukončili letošní sezónu.

Tak zase za rok, ahóóój.

Jaroslava Puntová, vedoucí zařízení

Denní dětský rehabilitační stacionář

a Středisko denní péče o děti do tří let,

 Františka Malíka 973, Most