Jedeme v tom společně

Jedeme v tom společně aneb Jedeme po vlastech českých, tentokrát po místech našeho narození

Ve čtvrtek 18. června 2020 se sešlo 13 seniorů Domova pro seniory Jiřího Wolkera v Mostě, aby společně s organizátory akce oslavili letošní ročník  Jedeme v tom společně. Akce spočívá v tom, že senioři jedou svou pomyslnou trasu na rotopedech. Kdo nemůže nohama jede rukama.

Letošní ročník  byl  zvláštní tím, že svoji pořadatelskou činnost ukončil dříve pořádající Domov pro seniory Vrbno pod Pradědem a nikdo už se organizace této krásné akce neujal. Proto jsme se rozhodli v Domově pro seniory Jiřího Wolkera v Mostě, že my pojedeme.  Přizpůsobili jsme podmínky letošního ročníku našim možnostem a podmínkám, zkrátili jsme dobu jízdy na měsíc březen a tím pádem i vzdálenost.

1. března odstartoval náš závod Jedeme v tom společně – letos již 5. ročník. Tentokrát jsme si vytyčili pomyslnou trasu po vlastech českých, a to po místech narození našich seniorů. Start byl v Mostě, přes Čepirohy, Litvínov, Bystřany, Prahu, Rosičku, Třešť, Vrbno pod Pradědem, (abychom dodrželi tradici), Litomyšl, Hradec Králové, Liberec, Varnsdorf, Děčín, Ústí nad Labem a konec opět v Mostě. Sice nám v březnu zkřížil plány koronavirus, ale my jsme za hodně přísných bezpečnostních opatření jeli.

První soutěžní měsíc jsme najeli celkem 983,2 kilometrů. Sice jsme nesplnili cíl, který jsme si dali, to je 1000 dosažených kilometrů, ale všechno jsme dohnali hned v prvním týdnu následujícího měsíce. Ale protože se nám ježdění na rotopedech líbí, dělá nám dobře, utužuje nám zdraví a zvyšuje naši kondičku, tak my jedeme dál. K dnešnímu dni máme najeto přes 2 500 kilometrů.

Celou akci Jedeme v tom společně 2020 zastřešila a podpořila naše paní náměstkyně Ing. Markéta Stará a také naše paní ředitelka Ing. Jarmila Kotyzová. Právě obě dvě dámy přišly mezi naše seniory v době, kdy už bylo možné se setkávat, aby si všichni navzájem společně poseděli, popovídali a oslavili ten náš závod. Atmosféra setkání byla velice příjemná a milá.

Helena Houšková, organizátorka akce