Jedeme v tom společně 2020

A je to opět po roce tady. Projekt na podporu aktivizace klientů domovů pro seniory Jedeme v tom společně 2020 žije. V Domově pro seniory Jiřího Wolkera v Mostě jsme se rozhodli pokračovat v započaté aktivitě a 2. března v 9:00 hodin odstartovat již 5. ročník Jedeme v tom společně. Akce spočívá v tom, že po dobu jednoho měsíce, a to od 2. března do 1. dubna, každý pracovní den pojedou senioři na rotopedu pomyslnou trasu 1 000 kilometrů z Mostu do Mostu. Zapojeny mohou být nohy nebo ruce.

Letošní ročník je zvláštní tím, že svoji pořadatelskou činnost ukončil dříve pořádající Domov pro seniory Vrbno pod Pradědem a nikdo už se organizace této krásné akce neujal. Proto jsme se rozhodli v Domově pro seniory Jiřího Wolkera v Mostě, že my pojedeme. Přizpůsobíme si podmínky letošního ročníku našim potřebám a možnostem. Zkrátili jsme dobu jízdy na měsíc březen a tím pádem i vzdálenost. Abychom celou jízdu našim seniorům zpříjemnili, rozhodli jsme se pomyslně navštívit jejich rodná místa. Vždycky, když dorazíme na místo určení, budeme si o tom místě vyprávět, zavzpomínáme na dětství toho příslušného rodáka.

Pravidelně bychom také chtěli zpříjemňovat našim seniorům nějakou legráckou čtvrtky. Startujeme v Mostě, jedeme přes Čepirohy, Litvínov, Bystřany, Prahu, Rosičku, Třešť, Vrbno pod Pradědem (abychom dodrželi tradici), Litomyšl, Hradec Králové, Liberec, Varnsdorf, Děčín, Ústí nad Labem a končíme opět v Mostě.

Celou akci zastřešila a podpořila paní náměstkyně Ing. Markéta Stará. Tak nám držte palce, abychom vydrželi a ve zdraví dojeli do cíle.

Helena Houšková, kulturně výchovná pracovnice a kolektiv