Jedeme v tom společně

JEDEME V TOM SPOLEČNĚ aneb JEDEME PO VLASTECH ČESKOSLOVENSKÝCH!

3. ročník

V těchto dnech jsme už v polovině měsíce dubna a my u nás v Domově pro seniory, ul. Jiřího Wolkera v Mostě máme za sebou ujetých 1300 kilometrů z předem naplánované trasy – konečných 1800 kilometrů  akce „Jedeme v tom společně“.

Startovali jsme na Moravě ve Vrbně pod Pradědem, projeli Ostravou, Žilinou, Prešovem, Košicemi, Banskou Bystricí, Nitrou, Bratislavou, Brnem, Jihlavou, Českými Budějovicemi a v současné době jedeme na Plzeň.  Čeká nás ještě cesta do Prahy, Hradce Králové, Pardubic, Olomouce a cíl máme opět na Pradědu ve Vrbně.  Startovali jsme  1. března  2018 a od té doby jedeme každý pracovní den. Celá soutěž je oživena barevnými čtvrtky, kdy se celé osazenstvo naladí do jedné barvy.  Vždycky je to tvořivé  i pro nás, které vymýšlíme, co zajímavého za převleky a doplňky v dané barvě pro seniory připravíme. Ve čtvrtek 12. dubna 2018  byl modrý čtvrtek a zrovna k nám zavítali modří. Tento den se nám podařil  i náš rekord, kdy jsme najeli v deseti osobách – seniorech – za 1 hodinu a 20 minut 170 kilometrů. Klobouk dolů před našimi seniory, opravdu smekám.

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 jsme si udělali i zkoušku na dojezd cílových 100 kilometrů na čas, to je vyvrcholení celé akce, které proběhne v pátek 27. dubna 2018. Tento den se rozhodne o vítězi celé soutěže, dvouměsíční denní jízdy na rotopedech.  V současné době se pohybujeme na 5. místě z šedesáti přihlášených domovů pro seniory z celé  České a Slovenské republiky.  A docela máme políčeno i na místo 4. Uvidíme.

Novinkou  letošního roku je pět otázek jedenkrát týdně,  které se týkají  měst, kterými se právě projíždí.  Tyto otázky si také pravidelně zodpovídáme. Dozvíme se tím mnoho zajímavostí o místech, kudy zrovna jedeme.

Musím opakovat, že celá akce je samozřejmě soutěž, ale my jedeme jako parta, každý metr, každý kilometr se počítá.  Důležitá je souhra celého kolektivu, výborná nálada, samozřejmě také zdravotní  a sociální efekt. Touto aktivitou chceme podpořit aktivizaci  a společenské vazby seniorů mezi sebou, ale i mezi dalšími domovy pro seniory.

Tak do cíle nám zbývá dojet posledních necelých 700 kilometrů. Máme na to ještě několik pracovních dnů.  Tak ať nám to pořádně šlape!

Helena Houšková
kulturně výchovná pracovnice