Ještě jednou si užít sluníčka

2. října 2020 – dopoledne. Docela nevlídno, chvílemi i pršelo. Naprostý kontrast proti včerejšku. Vzdávali jsme se neděje, že se sejdeme opět při Bingu. Po obědě se obloha „vyčistila“ a sluníčko opět zahřívalo vše, čeho se dotklo. A ergosestřičky okamžitě rozdaly lístečky a knoflíčky a ujaly se losování. A v této chvíli se bůhvíjak zvedl větřík a zaměřil se na hru. Mně smetl knoflíčky a protože se nedá zapamatovat, která čísla byla obsazena losováním, nepokračovala jsem ve hře. Poté přinesla Vendulka na zatížení lístku kameny, ale i tak vítr si dovolil zahrát. Ergosestřičky nám daly džus na žízeň, který přiletěly ochutnat na zahradu Domova pro seniory Barvířská 495 vosy.

Až pomine doba coronaviru, budeme se scházet na sále a vychutnávat si akce, které se rodí u ergosestřiček. I podzim je svým způsobem krásný a miluji ho pro změnu barev stromů – no a potom Vánoce přicházejí? Doufejme, že je prožijeme v pohodě a míru ve zdraví. Těšme se tedy na poslední čtvrtletí – snad coronavirus porazí někdo silnější. Ergosestřičky, vy víte, že nám zpříjemňujete dny v tuto opět poněkud komplikovanější dobu, kterou my, senioři zatím nepociťujeme.

 Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě