Koníci pomáhají dětem i letos

 

Denní dětský rehabilitační stacionář a jesličky již řadu let spolupracují s Jezdeckou společností z mosteckého hipodromu. Díky této spolupráci a velké podpory ochotných lidí, kteří pro naše dětí sbírají plastová víčka, mohou děti pravidelně absolvovat projížďky na koních. Každým rokem přibývají další podporovatelé. Pro některé děti je setkání s koníky velkým zážitkem. Někdy je potřeba pomalého a postupného zvykání na neznámé podněty, ale většina dětí projížďky zvládá po krátkém „osahání koníka“. Projížďky na koních plánujeme vždy od jara do podzimu.

Celý tým pracovníků usiluje o to, aby si děti osvojily nejen všechny dovednosti, ale zároveň prožily pohodové dny plné her, zážitků a cítily se v bezpečí.

Děkujeme všem, kteří nás podporují a sbírají plastová víčka.

Jaroslava Puntová
vedoucí Denního dětského rehabilitačního stacionáře, Střediska denní péče o děti do tří let věku, ul. Františka Malíka 973, Most