Kůzlata zpříjemnila zářijové dny v našem Domově

 

7. 9. 2021 začínal den v Domově pro seniory Barvířská 495 v Mostě jako obvykle cvičením. Po obědě se postupně plnila zahrada přicházejícími seniory. Každý zaujmul své místo a čekalo se na opečený buřtík. Ergosestřičky už byly na svých místech a postupně je roznášely seniorům s přílohou hořčice a chlebem.

Druhý den byl podobný a třetí den, to bylo nejveseleji. Bylo to kozičkovské odpoledne. Majitelka přivedla tři kozičky a procházela postupně mezi stoly. Kdo chtěl, kozičku si pohladil, a někteří si je vyfotili. Kůzlata se jmény Janka, Danka a Fanka si smlsla na zeleném. Krmit se nesměla, vyjma toho co podávala jejich majitelka. Kůzlátka se i o sama snažila utrhnout si list přímo ze stromu. Neskutečné vedro jim, oproti nám, nevadilo. Na kůzlátka se přišla podívat i naše paní vedoucí Ing. Jitka Vlasáková a také pan ředitel Ing. Luboš Trojna. Opět den, na který se bude vzpomínat. Pro nás odpočinkový, pro sestřičky hektický, ale krásný. Slunce pálilo, co nejvíc mohlo, a těm, kteří se nevešli do altánku, přistavěli deštníky pro trochu stínu.

Den končil, jak už to bývá, odchodem do svých pokojů a možná se některým vrátí ve snu. Sestřičky z ergoterapie, všichni, kteří jste se podíleli na této akci – děkujeme.

 

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě