Langošárna na Wolkerovce

Krásná zahrada Domova pro seniory Jiřího Wolkera se ve čtvrtek odpoledne proměnila k nepoznání. Najednou se v rohu zahrady objevil stánek a vedle stánku dvě veliké pánve, na kterých se přímo před zraky seniorů smažily kulaťoučké a zlaťoučké langoše.

Ve finální podobě byly nazdobeny buď na sladko třemi různými sladkými náplněmi  anebo na slano sýrem, kečupem a česnekem. Přesně podle přání každého zájemce.

 Takovéto velké překvapení, které se dokázalo udržet v tajnosti až do poslední chvíle, si připravily pro naše seniory Věrka a Helena, zaměstnankyně domova.  Celá příprava byla náročná, hlavně ručně vypracované těsto, jehož poctivé ruční hnětení a propracování trvalo 30 minut. Daly jsme do toho všechno, pot z nás kapal, ale námaha stála za to. Naši senioři si opravdu pochutnávali, pochvaly nebraly konce. Odměnou byl závěrečný potlesk.

Celé odpoledne se neslo v duchu naprosté pohody a příjemně prožitého odpoledne, umocněného krásným počasím, příjemnou muzikou a výborným jídlem   a pitím.  Všichni navzájem jsme si toto odpoledne pohodově užili.  Nejčastější dotazy byly a kdy a co zase příště. Tak se máme zase na co těšit.

Helena Houšková

kulturně výchovná pracovnice