Lázeňská slavnost očima uživatelky

Dne 19. června a 20. června 2019 se konala na zahradě Domova pro seniory Barvířská 495 Lázeňská slavnost.

Uvítání přítomných se ujal náš pan ředitel Ing. Martin Strakoš. Uvítání zakončil zajímavou informací, že naše město Most, mohlo mít statut města lázeňského, ale uhlí, které se pod touto lokalitou nacházelo, bylo upřednostněno. Škoda, že tehdejší páni rozhodli takto. Vždyť jedno nevylučuje druhé a naše město mohlo být i městem lázeňským. Ale tak bylo rozhodnuto.         A my jsme si touto slavností připomenuli tuto skutečnost. Zahrada byla nádherně vyzdobena, nechyběly lázeňské domy, kterých zde bylo 10, krásná práce.

Byl zde i pramen „Kyselky“. Další stánky nabízely k prodeji lázeňské oplatky, osvěžující bonbony, kávu, čaj a nechyběla ani Becherovka. Prostředí, plné zeleně. Příšerné vedro altány i deštníky, které zpříjemnily posezení. Dále už se budu věnovat samotné akci.

Jako první v programu vystoupily mažoretky z Tanečního klubu Kamily Hlaváčikové. Děvčátka předvedla půvabný taneček, za kterým následovaly další a další. Koho z nás nedojmou tato roztomilá děvčátka. Za svůj výkon byly všichni odměněny sladkostmi.    Dalším vystoupením se pochlubil soubor „Sladké pusinky“, a soubor Kalamitek s první písní „I pro pana krále“zvedl náladu a mnozí si společně s nimi zazpívali. Další v programu bylo vystoupení hudebního sboru Perlička a vystoupení dětí ze Základní umělecké školy F. L. Gassmnanna.

Druhý den Lázeňské slavnosti se zúčastnila i náměstkyně primátora Ing. Markéta Stará, která zároveň poděkovala seniorům za krásnou práci na Cukrářské expozici, která získala  na Výstavišti v Lysé nad Labem ocenění.

Po uvítání nastoupila na pódium Komořina Teplice se svým hudebním vystoupením  a poté přišla na řadu hudební skupina Melodie.

Každý návštěvník dostal stravenku na opečeného buřtíka, lázeňskou oplatku a kávu. Opět byl ve stáncích připraven bohatý výběr občerstvení a nechyběla ani Becherovka. Ergosestřičky měly opět plné ruce práce. Všichni mohli být spokojeni.

Počasí bylo dnes spíše proměnlivé, mraky se střídaly se sluníčkem. Hudba hrála, někdo  si i zazpíval.

Jen mi tam stále něco chybělo a to? Když lázně, tak k tomu neodbytně patří kolonády s procházejícími se páry, v rukou džbáneček s vodou z některého pramene. Této promenády se zúčastnily dva páry, které doprovázela Vendulka. Ani tyto páry nevyprovokovaly další k promenádě.

Návštěvnost byla o malinkato větší jak ve středu, snad tomu přispělo lepší počasí.

Vsouvám zde vzpomínku na Karlovy Vary, kde jsme bydleli, a když přijel děda s babičkou, děda byl jako pravý gentleman. Nabídl babičce rámě, v druhé ruce šviháckou hůl, babička   s nezbytnou „pompadurkou“ kráčela vedle něj a upíjela chvílemi vodu. Až ji děda do ucha zašeptal, aby to moc nepřeháněla, že bude mít v břiše žáby. Tam ovšem babička svůj temperament nemohla uplatnit, ale určitě dozvuky byly doma.

Druhý den skončil náhlým deštěm, ale vzpomínka na Lázeňskou slavnost zůstane.

Děkuji za všechny, za Vaši práci, za starost, abyste nás pobavily a proto k tomu potěší i hojná účast na dalších akcích.

 

Anděla Karlíková

Uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495