Letní osvěžení

 

Dne 22. 7. 2020 se opět konala na zahradě Domova pro seniory Barvířská 495 oblíbená kavárnička. Počasí bylo krásné, dokonce téměř bezvětří, takže si senioři užívali sluníčka. Hlavním lákadlem ale byly zákusky ke kávě. Po krátkém uvítání ergosestřičkami se ihned podávala káva a již zmíněný zákusek. Senioři zaujali svá oblíbená místa u stolů pokrytých bílým ubrusem a čekali na slíbené dobroty. Z rádia se linula reprodukovaná hudba.

Sestřičky roznášely kávu a zákusky. Mimochodem již jen pohled na ně stál za to. Sliboval mňamku a to také byla!  Každý se věnoval svému zákusku, který se skládal z piškotu, tvarohovo-smetanové náplně, ovoce a želé.

Káva byla dopita, zákusek snězen – tácky prázdné a pohled na hodinky dal impulz k pozvolnému odchodu s dobrým pocitem příjemně stráveného odpoledne.

 

 

A co vy sestřičky?

Domů už poběžte,

nožky své šetřete!

Koloběžku by potřebovaly,

aby se tolik nenaběhaly.

Až přijdete domů, sedněte na chvilku,

prožijte idylku.

Potom rozestelte postýlku- zavřete oči,

usnete za chvilku.

Krásné sny se někdy zdají,

jen ten budíček zvonění své neutají.

A tak to jde každý den – dnes, zítra, za týden,

zkrátka každý všední den.

Do práce pospícháte,

na starosti nás tu máte.

Každá snad sestřička,

dává nám kousek ze svého srdíčka.

 

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě