Letní setkání seniorů 2021 MSSS v Mostě – p. o.

 

Ve středu 25. srpna 2021 se  konal 22. ročník Letního setkání seniorů MSSS v Mostě – p. o.  Letošní ročník se nekonal tradičně na hipodromu, ale na zahradě Domova pro seniory Barvířská – neboli na Astře. Důvodem je covidová situace. Tak letošní ročník byl pojat jako setkání seniorů Městské správy sociálních služeb v Mostě, příspěvkové organizace, bez účasti ostatních hostujících zařízení. Přesto se sešlo přes 260 účastníků. Hlavním cílem letošního ročníku bylo setkání přátel a známých, kteří se dlouhou dobu, vzhledem k covidu, neviděli. Když jsem pozorovala štěstí a radost seniorů, kteří se po dlouhé době opět viděli a měli možnost se setkat, tak to byl nezapomenutelný zážitek. A že těch vzájemných setkání tam bylo… Po hovoru s jedním ze seniorů, když jsem se zeptala, jak se líbilo, tak mi sdělil, že „ho to zase nabilo a pošťouchlo dál“.

Celé letní setkání seniorů zahájil Luboš Trojna, ředitel Městské správy sociálních služeb  – příspěvkové organizace. Přivítal se se seniory a zároveň přivítal hosty. Mezi hosty patřila zastupitelka a poslankyně Hana Aulická Jírovcová, Jan Paparega, primátor města Mostu, Nikola Černá za Hipodrom Most. Z rukou pana primátora převzal ředitel MSSS v Mostě – p. o., jako tradičně, dar města Mostu seniorům při příležitosti letního setkání, kterým letos byly tři herní sady zahradních Ruských kuželek a tři sady dřevěné zahradní hry Člověče, nezlob se.

Na rozdíl od minulých ročníků  letos nesoutěžila družstva ale jednotlivci,  a to ve  dvou kategoriích: domovy a penziony. Bylo připraveno šest soutěžních disciplín, které si pro seniory připravila jednotlivá naše zařízení. Soutěžilo se například v hodu létajícím talířem, hodem kostkou v casinu, ve skládání květinového puzzle,  doplňování tvarů, zdobení dortu  a poslední disciplínou  bylo skládání číselné řady. První tři vyhodnocení v každé kategorii obdrželi dárkový kosmetický balíček a diplom. Všichni přihlášení soutěžící pak obdrželi drobný dárek za svou snahu.

Celou akci zahájily děti z Denního dětského rehabilitačního stacionáře vystoupením s názvem „Beruška“ pod dohledem svých tet. Nejedno oko uronilo slzičku. Kulturní část pokračovala produkcí harmonikáře, který svou hrou a zpěvem mezi seniory přispěl k výborné náladě. Spousta seniorů se do zpěvu i zapojila. Kulturní produkce gradovala hudebním vystoupením oblíbených manželů Hvozdových. Ti nakonec rozproudili zábavu tak, že se přihlížející zapojili a začalo se i tancovat.

A co se týká občerstvení. Pro účastníky akce byly připraveny opečené buřtíky a kuchyně upekla výborné tradiční koláče. Ve stáncích byl k dispozici pitný režim.

Velké poděkování patří všem, kteří se na přípravě a chodu Letního setkání seniorů MSSS v Mostě – p. o. 2021 podíleli, ať už se jedná o ergoterapeutky, údržbáře, kuchyni a ostatní nejmenované třeba ve stánku nebo u disciplíny.

A ještě k výsledkům. Vyhráli všichni,  ale přece jen první tři

 

v kategorii domovy  byli:

  1. místo Jaroslava Adamcová, Domov pro seniory Jiřího Wolkera
  2. místo Mojmír Pospěch, Domov pro seniory Antonína Dvořáka
  3. místo Václav Láda, Domov pro seniory Jiřího Wolkera

 

kategorie penziony:

  1. místo Ladislav Bauer, Penzion pro seniory Ke Koupališti
  2. místo Zdeňka Hirschová, Penzion pro seniory Albrechtická
  3. místo Jiří Chocholoušek, Penzion pro seniory Ke Koupališti

 

Letošní 22. ročník Letního sekání seniorů se opravdu i za trošku jiných podmínek vydařil. Určitě k tomu přispělo i krásné slunečné počasí, které měl „za úkol“ objednat pan ředitel. Kromě soutěžení, kulturního programu, občerstvení  k jeho úspěchu přispěla možnost vzájemného setkání a kontaktu. A to je ohromný dar k nezaplacení, který našim seniorům zpříjemnil jejich život.

 

Helena Houšková

kulturně výchovná pracovnice