Levandulové odpoledne

Měsíc srpen je měsíc, kdy nám dozrává ovoce, a zahrádky jsou plné barev, zavařuje se, sbírá se ovoce. U nás v Domově pro seniory, Barvířská 495 máme také zahradu a na ní nádhernou levanduli a ta dozrává, září na dálku a je v plném květu. Levandule je léčivá bylina, kterou i my sklidíme a zpracujeme. Na odpoledním klubu se věnujeme jejímu zpracovávání a učíme se jejímu všestrannému využití. Tato krásná fialová rostlinka má blahodárné účinky na pleť, na upravení spánku, na snížení krevního tlaku.

Při práci s touto rostlinou zapojujeme zrak, vnímáme její intenzivní vůni a procvičujeme jemnou motoriku při vyrábění dárků z této rostliny. Naše velmi šikovné seniorky pod vedením aktivizační pracovnice vytvářejí nejen levandulová srdíčka a voňavé polštářky, ale také nádherně ručně balené koupelové soli z mrtvého moře s levandulí z naší zahrady.

Tato relaxační činnost nám zabírá většinu našeho času na odpoledních ergoterapeutických klubech, věnujeme se jí s láskou a péčí. Z výrobků máme potom velkou radost, cítíme se spokojeni a užiteční, šťastní z dobře odvedené práce a příjemně stráveného času. Hlavně o to nám při terapeutických klubech jde.

Ergoterapie-aktivizace