Masopust slavily i děti

Každý den máme důvod k dovádění. Tentokrát se děti z jesliček a dětského rehabilitačního stacionáře v Malíkovce chystaly na masopust. Přípravy na závěrečný rej masek trvaly dva dny. Nejdříve bylo potřeba upéct koláče, které si malí cukráři za pomoci tet ozdobily. Hlavně nepoplést čí je který koláč, a po upečení pak správně předat. Nechyběly ani papírové čelenky, které si děti skládaly a následně lepily s tetami tak, jak se jim líbilo.

V den D na děti čekala společná hra – „ Hod jitrnicí jakou svět neviděl“, přehlídka masek a hlavně tanec na známé písničky. V herně stacionáře bylo možné setkat se s vodníkem, indiánem, klaunem, ale také tu pobíhalo několik karkulek, kočiček, princezen a mnoho dalších. I tety si nenechaly ujít příležitost parádně se vyšňořit.

Na děti a jejich dovádění se přišla podívat i paní ředitelka Ing. Jarmila Kotyzová spolu s Ing. Lenkou Maňákovou, hlavní ekonomkou. Po vzájemném představení se do tance a hry zapojili i hosté. Pohyb při hudbě baví děti nejvíce a je to vidět, naučily se spoustu písniček i tanečků. Všechno ukončil čas oběda, a tak bylo nutné se rozloučit. Společné foto zakončilo dnešní masopustní dovádění. Odměnou nám byla radost a spokojenost dětí. Hlavně, že jsme všichni byli spolu.

Děkujeme za návštěvu milým hostům, věříme, že se v budoucnu potkáme ještě mnohokrát.

Jaroslava Puntová

vedoucí zařízení

Denní dětský rehabilitační stacionář

a Středisko denní péče o děti do tří let

Františka Malíka 973, Most