Mezigenerační setkávání

 

Ve středu 19. září 2018 v dopoledních hodinách ožila zahrada Domova pro seniory Jiřího Wolkera  v Mostě dětským smíchem. Navštívit nás totiž přišly děti z Mateřské školy Antonína Sochora v Mostě se svými učitelkami a paní ředitelkou.   Tentokrát to byla třída „Motýlci“. Původně byla domluvena spolupráce v rámci projektu „Duhová zahrada“. A nyní se spolupráce rozrostla o další aktivity.

 Jednou z aktivit bylo i středeční dopoledne,  kdy si senioři společně s dětmi vyzkoušeli 6 sportovních a 2 dovednostní disciplíny. Nálada byla úžasná.  Všichni  byli v jednom kole, snažili se, co jen mohli.  A odměnou pro seniory byly krásně navázané kontakty s dětmi a naopak zase děti si našly svojí babičku  a dědečka. Na závěr děti pomalovaly naše chodníky na zahradě pestrými křídami.  Dlouho budeme na toto krásné setkání vzpomínat.

 Spolupráce seniorů našeho domova s mateřskou školou bude pokračovat čtením pohádek,  společným zpíváním, dále  předvánočním pečením a zdobením perníčků, děti nám  přijdou zpříjemnit předvánoční čas naučeným vystoupením.  Už se moc těšíme.

 

Helena Houšková

kulturně výchovná pracovnice