Mezinárodní den dětské knihy – právě dnes

2. dubna již tradičně několik let slavíme s dětmi z jesliček a dětského rehabilitačního stacionáře –
Mezinárodní den dětské knihy (den narození dánského pohádkáře H. Ch. Andersena).
V době internetu, tabletů a chytrých telefonů je čtení knížek s dětmi velmi důležité. Každá chvíle, prožitá s dětmi a s pěknou knížkou je pro všechny velkým přínosem. Děti se zlepšují v komunikaci, mají potřebu více sdělovat své radosti a přání, lépe se zapojují do her. Knihy rovněž podporují dětskou fantazii a mají pozitivní vliv na celkový rozvoj dětí.
Dnešní den proto patřil knížkám. K dispozici měly děti velký výběr. Nevadí, že ještě neumějí číst, společně s tetami si knížky se zájmem prohlížely a prostřednictvím knih poznávaly vše známé. Knížky děti baví, a proto je dobré podporovat jejich zájem trvale, nemyslíte?

Jaroslava Puntová
vedoucí Denního dětského rehabilitačního stacionáře,
Střediska denní péče o děti do tří let věku, ul. Františka Malíka, Most