Mezinárodní den mrkve

Víte, že již od roku 2003 se slaví 4. dubna jako Mezinárodní den mrkve?

Ve světě se v tento den pořádají oslavy, lidé se na mrkvových večírcích a v kostýmech báječně baví.

A víte proč? Mrkev je výborným pomocníkem v boji proti zánětům a toxinům. Jedna porce mrkvového salátu denně pomáhá tělu nastartovat detoxikační proces. Bylo zjištěno, že konzumací jedné mrkve denně podpoříme zmírnění nejen zánětlivých procesů, ale dojde k úpravě hladiny hormonů a zlepší se činnost jater. Syrová mrkev obsahuje nejen vitamíny, ale i vlákninu, která tělu pomáhá zbavovat se toxinů. Mrkev funguje i jako přírodní solárium, a pokud z mrkve chceme dostat co nejvíce betakarotenu a lépe se opálit, je nejlepší dušená.

Pokud chceme být fit, doporučuje se jíst nejen mrkev, ale přidat k tomu přiměřený pohyb a dodržovat pitný režim. Pak by nás žádná nemoc neměla překvapit.

Tak co, přidáte se a dáte si dnes mrkvovou jednohubku, drink nebo koláč?

Dobrou chuť.

 

Jaroslava Puntová
vedoucí Denního dětského rehabilitačního stacionáře, Střediska denní péče o děti do tří let věku, ul. Františka Malíka 973, Most