Mini Šlápota 2021 očima uživatelky

Píše se datum 24. 6. 2021. Co přinesl tento den? Nám, důchodcům v Barvířské 495, radost ze setkání se spoluvrstevníky. Dopoledne bylo vyhrazeno chůzí zahradou, s možností zkusit se trefit do otvorů balonkem. Jakkoli se to zdá snadné, opak je pravdou. Ne každý hod míří do cíle. Mně se to povedlo jen 3x.  Zkrátka kdo umí, umí a kdo neumí… Odměna byl sladký meloun a hrášek z naší zahrádky. Dopoledne uběhlo jak voda a po obědě jsme se opět sešli.

Ergosestřičky nám opekly buřtíky, a tak se hodovalo. Byla to mňamka. Zapít pivem chybělo, ti co si přinesli s sebou, udělali dobře. Maso se má zapít a čím jiným než pivem? Sestřičky běhaly, roznášely buřtíky, na které čekali netrpělivě u stolu důchodci. Odpoledne pokračoval program, o hudbu se postarala ZUŠ F. L. Gassmanna. Počasí nám přálo. Vyslechli jsme si písničky, některé si i potichu zazpívali a také jako dopoledne, vše skončilo.

Sestřičkám Vendulce, Haničce, Růžence, Denisce, Evičce a Zdeničce – určitě bolely nohy od ustavičného běhání a za to jim moc děkujeme.

Vše má svůj konec. Měl ho i tento den a my se opět těšíme, co vymyslí ergosestřičky pro příště. Jsou to naše sluníčka. Přejeme  jim šťastný život bez starostí, stále svou dobrou náladu, na každý den radost malou, prostě pohodu.

 

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě