Mini Šlápota na Astře

 

Ve čtvrtek 24. června 2021 se konala na zařízení Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě Mini Šlápota. V dopoledních hodinách se konal pochod zahradou. Nejprve jsme si všichni přítomní zacvičili při známé písničce Hlava, ramena, kolena, palce a společně jsme vyrazili na trasu, kde byly připraveny stanoviště s různými úkoly – házení kroužků, chytání krokodýlů, trefování na cíl a rozpoznávání barev. Užili jsme si plno legrace, prošli se naší krásnou zahradou a zavzpomínali, jaké by to bylo na Resslu, kde se tradičně Šlápota koná.

Na závěr byl každý účastník odměněn kouskem melounu, na kterém jsme si pochutnali. A společně jsme sklidili a ochutnali hrášek, vypěstovaný v našich mobilních zahrádkách. Akce to byla krásná, počasí nám přálo a všichni jsme odcházeli s dobrou náladou a slibem, že se společně sejdeme ještě odpoledne.

Odpoledne pro nás sestřičky z ergoterapie připravili opékání vuřtů. Od 14 hodin se na zahradě dále konalo vystoupení žáků ze ZUŠ Floriána Leopolda Gassmana, které uvedl pan Jan Hönig.  Nechybělo hraní na klávesy, flétny a samozřejmě zpěv známých i méně známých písniček.

Děkujeme za krásná vystoupení a přejeme všem krásné prázdniny.

ergoterapie – aktivizace

Domov pro seniory Barvířská 495 v Mostě