Návštěva Litoměřických slavností – „Zahrada Čech“

Je 15. 9. 2020 a je to den, na který nikdy nezapomenu. Zúčastnila jsem se soutěže „SENIOR ART 2020“ v oboru poezie, načež mi přišlo pozvání k převzetí ceny. Jsem odkázána na vozík, a proto se mnou jela Vendula Miletínová. Dále byli pozváni paní Houšková s dalšími soutěžícími z našich zařízení MSSS v Mostě.

Po cestě do Litoměřic, jsme viděli krásnou výzdobu Lovosic a Litoměřic ve znamení Zahrady Čech – vtipně zdobená tribuna květy. Na výstavišti byly ke koupi dřevěné, umělé a živé květiny. Nepočítané varianty lákaly ke koupi. Zaujaly mne vzrostlé ibišky, také s květy různých barev – pastva pro oči.

Všimla jsem si však, že až na pár výjimek lidé neměli roušky. My ano! Zapomněli, že chrání tím nejen sebe, ale i okolí. Bohužel prohlídka “zahrady“ musela být ukončena pro nedostatek času. Úderem 13. hodiny nastal akt – ocenění vítězů. Po vyhlášení vítězů byl krátký rozhovor s fotografy a novináři. Slzy radosti a odjezd domů s diplomem – to jsem ani ve snu netušila.

Vybízím Vás, seniory a seniorky  – vezměte tužku a pište – soutěžte, poznáte docela jiný pocit, který jste nikdy nezažili.

Touto cestou bych ještě chtěla poděkovat Vendulce a Helence za jejich obětavou péči, bez které bych to nezvládla.

 

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě