Návštěva pejska Maxe

 

 

Už je to delší čas, co u nás byl naposledy na návštěvě nějaký pejsek, a proto nám udělala velkou radost nabídka vystoupení pejska Maxe. Pan Zeman z agentury Klaun pro děti pracuje s mnoha zvířaty a nabízí svá vystoupení jako zpestření např. na společenské události, oslavy, apod. My využili nabídky a pozvali si Maxe na jedno dopoledne pro potěšení našich uživatelů. Setkání se uskutečnilo v pátek 27. července 2018 v Domově pro seniory, ul. Antonína Dvořáka, a to v ještě dopoledních hodinách, kdy máme na zahradě příjemný chládek a stín.

Pan Zeman povídal o Maxovi, jaký má výcvik, co má rád za pochutiny, že je velmi společenský a moc rád se předvádí. Následovalo představení nacvičené sestavy na hudbu, několik skoků do obruče a přes bedny a nakonec to nejdůležitější, na co se všichni těšili, samotné pomazlení a pohlazení pejska.

Po rozloučení se s publikem v zahradě ještě pan Zeman obešel s Maxem a s doprovodem personálu uživatele imobilní, aby si také užili alespoň na chvíli společnost pejska a potěšili se jeho pohlazením. Osobní kontakt se zvířetem, to je vždy největší radostí pro všechny uživatele.

 

Bc. Petra Hreňuková, DiS.
sociální pracovnice