Oslavy Dne seniorů a Babička Ústeckého kraje 2019

V pondělí 30. září 2019 jsme se zúčastnili oslav Dne seniorů v Ústí nad Labem, které pořádá Ústecký kraj ve spolupráci s Krajskou radou seniorů v kulturním domě. Vyhlašovali se zde vítězové ankety Senior Art a Nejaktivnější klub regionu. Předávání se zúčastnili také předseda Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Alois Malý, místopředsedkyně Květoslava Čelišová a ústecký primátor Petr Nedvědický.

Po předání cen se uskutečnilo krajské kolo soutěže Babička roku Ústeckého kraje 2019. Osm přihlášených babiček soutěžilo ve třech disciplínách. MSSS v Mostě – p. o. vyslala tři soutěžící – pí. Nebesářovou, pí. Bauerovou a pí. Trnkovou.

První disciplínou byl řízený rozhovor, ve kterém se každá soutěžící představila a řekla něco o sobě a svém bydlišti. Nechyběla módní přehlídka ve společenském oblečení nebo lidovém kroji. Potom babičky ukázaly, co umí. Zpívalo se i recitovalo, ale také byla k vidění spousta výrobků od šikovných soutěžících.

Vyhodnoceny byly tři nejlepší babičky, z nichž vítězka se zúčastní v listopadu celorepublikového finále v Olomouci. Kromě babiček kraje byla vyhlášena i Nej babička seniorských listů. Děkujeme našim soutěžícím babičkám za reprezentaci Městské správy sociálních služeb v Mostě – příspěvkové organizace, celé odpoledne jsme si díky nim krásně užili.

Výsledky:

Babička Seniorských listů:

Miloslava Bálešová z Teplic (84 let)

Babička roku Ústeckého kraje 2019:

1. místo: Miloslava Bálešová z Teplic (84 let)

2. místo: Danuše Jírová z Ústí nad Labem (97 let), nejstarší babička v soutěži

3. místo: Marie Horáková, Varnsdorf (82 let)

Hana Bruchtilová, DiS.

Vendula Miletínová, DiS.

Věra Hampejsová, DiS.

Ergoterapeutky MSSS v Mostě