Písničky pro srdíčko „Není Karel jako Karel“

16. 7. 2020 zase jedna z nádherných akcí se konala na zahradě Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě. Počasí nebylo vlídné, spíš nepříjemné. Bylo poměrně chladno a vítr se snažil, co mohl, ale po chvíli byl na ústupu a po chvíli bylo úplně jinak. Asi si v nebíčku udělali konferenci a nastavili nový řád. Bude se vyhýbat Astře. Ať řádí tam, kde se nenachází senioři.

Po příchodu hudebníka, pana Pečenky, přistoupila s přivítáním ergosestřička Vendulka. A po chvíli už zahradu zaplnil sytý zpěvákův hlas. Známé písničky pohladily každé srdíčko a někteří si i zazpívali. Hlas, který svoji silou působil jako zvon, musel být slyšet daleko za zahradou.

Připomínám písničky, které se nesly éterem. První písně byly od Karla Hašlerka, dále K. Černocha, K. Hály, K. Zicha, K. Štědrého, K. Gotta a K. Vágnera, K. Svobody a K. Vlacha.

Člověk by nejraději zastavil čas, a protože to není možné, zazněla píseň poslední. Nebyly to jen písně, ke každé zvlášť, respektive ke zmíněnému zpěvákovi měl takový komentář víceméně pobavující. Lidé byli spokojeni, a když se pan Pečenka loučil, skandovali „ještě jednu“, což zpěvák učinil a zazpíval opravdu už poslední Ta naše písnička česká, kterou si snad zazpívali všichni a skandovali dále, ale už bez úspěchu.

Pan Pečenka ale slíbil, za účasti mnoha svědků, že opět přijde. Poté přistoupila paní ředitelka a předala dárek. Co říci na závěr?  Krásné odpoledne a přece trochu smutku, že vše má konec, jak říkají senioři, v tom nejlepším. Ale staré přísloví to potvrzuje. V nejlepším se má přestat.

Děkuji zejména paní ředitelce a ergosestřičkám za impulz pozvat zpěváka k nám, seniorům. Kdo nebyl přítomen této akci, ať si nenechá ujít příští.

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě