Poděkování se slzičkou

Dnes 12. listopadu 2020 ergosestřičky Vendulka s Haničkou rozdávaly seniorům a seniorkám dárečky od dětiček z mateřinky. Byly to dárečky různého druhu, například kytičky, zástěrky a tašky. Každý si mohl vybrat. Já jsem milovnice květin, dostala jsem ji. Je to známý rýmovník. Byl zasazen v květináči, který byl též ozdoben malůvkami. Budu se o květinku starat, jak nejlépe dovedu. Bude mi připomínat má vnoučata, která dnes jsou již dospělá.

Kytičce jsem dala světlé místo u okna. Při zalévání mi připomene čas, kdy tato drobotinka s paní učitelkou navštívila náš domov pro seniory a předvedly nám svá vystoupení na podiu. Ale pomine tato zlá doba, kdy zákeřný coronavirus způsobil, že nejsou oblíbené akce. A pokud budeme plnit nařízení, plynoucí z této situace, opět se sejdeme v sále a mateřinka s paní učitelkou budou zase moci potěšit babičky a dědečky vystoupením, které s nimi nacvičí.

Vždy mám slzy v očích, když děti vstupují na podium. Kdo by nebyl dojatý. Tato drobotinka prožívá svá vystoupení s radostí a paní učitelka tak sklízí poděkování za přípravu atd.

Vzpomenu vždy na děti, kdy jsme ještě byli mladí rodičové a dávali jsme je do školky.

Děkuji Vám, paní učitelko, a všem, kdo se podílí na těchto akcích. Přeji Vám a celému týmu, hodně úspěchů a radosti mezi touto drobotinou a těším se na setkání s vašimi chráněnci.

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě