Předsilvestrovská zábava

Dne 30. prosince 2019 se v Domově pro seniory Barvířská 495 konala předsilvestrovská zábava. Už jak samotný název říká, každý senior také od ní očekával dobrou zábavu. Uvítání seniorů s popřáním šťastného nového roku se ujala Mgr. Radka Tížková a hned poté se ozvala i hudba Melodie, zpěvačka vzala do rukou mikrofon a zábava byla tím zahájena.

Jako obvykle bylo na všech stolech připraveno pohoštění. Každý si mohl vybrat z nápojového lístku, co chtěl. Písně se střídaly jedna za druhou a veselí gradovalo. Po úvodních písních zatančila sestřička Zdena Janoušková tanec ve stylu dvacátých let – charleston. Sklidila velký potlesk a zábava mohla pokračovat dál. Nebývá to pravidlem ani zvykem, k pódiu vstoupily paní Mgr. Radka Tížková, úsekové sestry paní Monika Prknová a Magda Hanušová. Slova, která paní Hanušová pronesla, mě osobně rozplakala. V tento tak veselý den vzala do rukou mikrofon a oznámila všem, že se s námi loučí – končí tu zaměstnanecký poměr. Děkovala všem za práci, kterou odváděli, a oči měla plné slz. Ano, plakala. Ve mně vzbudila takové emoce, že jsem od tohoto okamžiku nevnímala zábavu, slyšela jsem hlas, který se chvěl, a bylo evidentní, že v tom loučení bylo něco víc, než její ústa vyslovila. Obešla každý stůl a se všemi se ještě osobně rozloučila. Já touto cestou chci paní Hanušové poděkovat, protože jsem nebyla schopna to v té chvíli říci. Teprve teď mohu říci své veliké DĚKUJI.

Poté jsem chtěla odejít, nevnímala jsem silvestrovskou zábavu, ale nakonec jsem zůstala a dobře jsem udělala. Bylo ohlášeno překvapení. Světla v sále pohasla a do sálu „vplula“ orientální tanečnice. Nebyla ani oblečená, ale ani nahá, jak je známá pohádka O chytré horákyni. Sporý oblek doplňovala světelná křídla, kterými doprovázela své taneční vystoupení. Krásný tanec, krásná tanečnice způsobila rozruch. Dobře jsem si všimla očí těch několika přítomných mužů, jak přímo hltají divoký tanec plný emocí. Děkuji, bylo to nádherné. Škoda jen, že vše jednou končí, a tak i dnešní zábava. Připili jsme si společně sklenkou šampaňského a popřáli si navzájem všechno nejlepší do nového roku 2020.

Děkuji ergosestřičkám a těšíme se na další akce.

Anděla Karlíková

Uživatelka Domova pro seniory Barvířká 495