Předvánoční setkání v Marienbergu


Projekt „Otevřené dvory – Krušnohorské vánoční zvyky a tradice ze Saska a Čech“ podala organizace sociálních služeb Sozialbetriebe Mittleres Erzgebirge gGmbH se svým partnerem Městskou správou sociálních služeb v Mostě – příspěvková organizace. Senioři z Mostu a Marienbergu se sešli v sobotu 15. prosince  2018 v budově Seniorenresidenz „Am Markt“, která se nachází přímo na marienbergském náměstí, kde se konají vánoční trhy, které jsme také společně navštívili. Pro seniory byl připraven bohatý program včetně prohlídky německého zařízení sociálních služeb. Senioři si společně popovídali o vánočních tradicích a zvycích, ochutnali místní speciality a  na dvoře zařízení hrála k poslechu česká hudební kapela. Nádhernou předvánoční atmosféru tomu dodával čerstvě napadaný sníh.  Nakonec jsme si všichni zazpívali vánoční koledy, na klavír nás doprovodila uživatelka z Domova pro seniory Jiřího Wolkera.

Všichni si tuto návštěvu náramně užili a velké poděkování patří našemu německému partnerovi Sozialbetriebe Mittleres Erzgebirge gGmbH a Euroregionu Krušnohoří.

Ing. Lucie Budilová
metodická pracovnice