Projekt Město z krabic – výtvarný projekt se seniory

Se začátkem letošního roku se začal v Domově pro seniory, Jiřího Wolkera 404 v Mostě realizovat projekt s našimi seniory, v jehož rámci senioři na ergoterapii vyrábějí město Most, jak ho znají z období, než muselo ustoupit těžbě uhlí.

Celý projekt má na svědomí slečna Adriana Gyrová, studentka Pedagogické fakulty UJEP, která si stanovila nemalý cíl. Jak říká studentka Adriana, cílem byla práce se vzpomínkami, se zkušenostmi z předchozího života.

Senioři pracovali s fantazií, které se meze nekladly. V neposlední řadě vyráběním modelů domů a staveb starého Mostu si senioři procvičovali jemnou motoriku i svoji  trpělivost. Výsledkem mnohaměsíčního snažení je  právě probíhající výstava v Městské knihovně v Mostě, která bude k vidění až do 31. května 2018.

Mgr. Lenka Makovcová, DiS.
vedoucí zařízení