První jarní dny

Senioři na „Wolkerovce“ se v pátek 5. dubna 2019 sešli při sázení bylinek a zeleniny. Konečně přišlo jaro a my jsme mohli vyvézt ze sklepa naši novou mobilní zahrádku, kterou jsme v loňském roce obdrželi od Magistrátu města Mostu. Mobilní zahrádka k nám doputovala až z Vrbna pod Pradědem, kde tyto zahrádky vyrábějí.
Naši zahradníci se do osázení zahrádky pustili s velkým nadšením, každý měl určený druh semínek, které si sám zasadil a také nakonec zalil. Protože nám přálo i počasí, společně jsme zahrádku vyvezli na své stanoviště, kde bude přístupná všem našim seniorům. Zahrádka bude umístěna u horního vchodu našich uživatelů tak, aby si ji mohli obhospodařovat sami a pozorovat tak růst vysázených rostlinek.

Věra Hampejsová, Dis, ergoterapeutka, Helena Houšková, kulturně výchovná pracovnice

Domov pro seniory Jiřího Wolkera