Rekondiční pobyt seniorů MSSS v Mostě – p. o. v Chlumu u Třeboně

 

V týdnu od 24. 6. do 1. 7. 2017 se padesátka seniorů Městské správy sociálních služeb v Mostě – příspěvkové organizace zúčastnila rekondičního pobytu seniorů v Penzionu Hejtman v Chlumu u Třeboně. Na seniory čekalo malebné městečko na okrajích rybníka Hejtman, kostelík, zámeček, překrásný park a přilehlé okolí. Seniorům byl nabídnut denní program, který začínal ranní rozcvičkou, pokračoval dopoledními aktivitami jako například tvoření z těsta, malování antistresových omalovánek, různé kvízy, trénink paměti, hra Bingo atd.  Odpoledne byl program podle počasí – koupání v rybníce Hejtman, zde zažili vodnickou svatbu, vycházky do okolí, například do překrásného zámeckého parku, kde měli možnost obdivovat nádherné staré stromy a mimo i jiné, v té době kvetoucí liliovník tulipánokvětý, v neděli byla možnost navštívit dopolední mši v místním kostelíku, dále výlet do Třeboně – zde návštěva zámku, parku, Domu Štěpánka Netolického, výstavy Domu v přírodě, prohlídka Schwarzenberské hrobky, výlet lodí po rybníku Svět, dále byla krásná vycházka do rybářské bašty „U sumečka“ ve Staňkově přímo s konzumací rybích specialit, prohlídka okolí Staňkovského rybníku a další. Aktivity byly doplněny sportovní olympiádou, hudebním večerem s harmonikou, závěrečným karnevalem a družební návštěvou v místním domově důchodců na country zábavě, společenskými hrami a večerními procházkami. Jako třešnička na dortu byl pobyt doplněn masážemi nebo zábalem dle výběru.Myslím si, že si letošní rekondiční pobyt naši senioři užili jak aktivně, tak i relaxačně. Počasí nám přálo, ubytování a stravování bylo moc pěkné, aktivity si každý mohl vybrat podle svého. A zbývá nám otázka – kam pojedeme příště?

 

Helena Houšková, kulturně výchovná pracovnice